Türkiye'ye Seyahat - Yolcular İçin İpuçları

Türkiye'ye Seyahat - Yolcular İçin İpuçları

Türkiye'ye Seyahat - Yolcular İçin İpuçları

Posted on Mar 12 2012 at 09:08:59 AM in Travel

Türkiye'ye seyahat etmeden önce, bir vize için başvurmanız gerekir. Vizeler ülke çapında çeşitli giriş noktalarından satın alınabilir. Seyahat çekleri kabul edilmez ve nakit ödemek zorunda kalacak. Siz internet üzerinden biri için uygulayarak vardıklarında vize almak zorunda sorunlarını önleyebilirsiniz. Vizeler İngiltere veya Amerika Birleşik Devletleri ya vatandaşı olanlar için gereklidir. Satın aldıkları sonra vize doksan gün sona erecek.

Bir tek giriş vize için ödemek istiyorsanız, yaklaşık mal olacak. Eğer bir çoklu giriş vizesi istiyorsanız, maliyet yaklaşık olarak. Onlar Türk Konsolosluğu için yapılmış gerekir. Türkiye'ye seyahat etmek için en uygun zaman Nisan ve Ekim ayları arasındadır. Hava bahar ve güz aylarında nazik, ama sıcaklıklar kışın çok soğuk olur.Bu süre içinde dağlarda bazen kar olacak.Yaz aylarında, kıyıları çok popülerdir.Antalya ve İzmir kentleri arasında koyları çok sayıda olan ve ülkenin de mükemmel nehirlere sahip tanınır.

Ülkede ulaşım üç en belirgin formları trenler, otobüsler ve uçaklar vardır.Ülkedeki büyük kentlerin bütün havaalanları var, ve uluslararası yanı sıra iç hat uçuşları mevcuttur. Etrafında almak için düşük maliyetli bir yol arıyorsanız, otobüs en iyi seçenektir. Şirketlerin sayısı iki gün ve gece Türkiye'nin dört bir yanında otobüs gezileri bulunuyor.Otobüsler rahat, ve yolcu çay ve diğer içecekler sunulmaktadır.Ülke aynı zamanda karmaşık bir demir yolu ağı bulunmaktadır. Bu demir yollarının bütün büyük kentlerde bağlanmak ve biraz dinlenmek nerede birçok bölümlerinde uyku içerir.

Bu otel ve Türkiye'de konaklama gelince, bu Türkiye'nin hemen her bütçeye hitap edebilecek yerlerde geniş bir yelpazede sunuyor bilmek mutlu olacak. Büyük uluslararası Adana otelleri listesi arıyorsanız, Turizm Bakanlığı yararlı olabilir kapsamlı bir rehber vardır. Birçok uluslararası otellerin yanı sıra, gezginler de Osmanlı tarzı evleri ve diğer tarihi yerlerde kalabilirler.

Bu kültürü Türkiye'ye geldiğinde üç büyük dinin gelişiminde önemli bir rol oynadı ve bu Hıristiyanlık, İslam ve Yahudilik olarak gelmiştir. Türkiye bu üç dinin ülkenin tarihinde çok huzurlu bir şekilde yan yana bir araya gelmiş olduğu benzersizdir. Bu nedenle, bu ülkenin geleneksel dinlere bağlı olan bir kültüre sahiptir. Ayrıca Türkiye'nin mükemmel bir kur olduğunu belirtti, ve bu ziyaret için uygun bir yer yapar edilmelidir. Türk Lirası herhangi bir banka ya da döviz kuru ofiste ülkede satın alınabilir.

Her yıl Türkiye'de yapılan yaklaşık 100 farklı festivaller vardır.Türk festivallere ek olarak, birçok uluslararası etkinlikler de var yapılmaktadır. Sanat festivalleri çok sayıda özellikli ve çok yaygındır.

  Article Information
Author: lisaheader
Created: Mar 12 2012 at 09:08:59 AM
Updated: Mar 12 2012 at 09:08:59 AM
Category: Travel
Language: Turkish

  Share
Stumbleupon
Digg
Delicious
Reddit
© 2006-2017 OnToplist.com, All Rights Reserved